(VIDEO) Vitez doživio debakl u susretu s Radnikom

0
1838

Vitez je prvu priliku imao već u 3. minuti, kada je agilni Kokot pokušao matirati Lučića, ali se jedan igrač gostiju ispriječio i skrenuo loptu u korner.

Domaći su imali još nekoliko (polu)prilika, a prvih pola sata utakmice obilježilo je čak pet žutih kartona i jedna prinudna izmjena Pavića koji je u 26. minuti izveo povrijeđenog Đerića a uveo Stanića. Dosadnu utakmicu prekinuo je u 44. minuti Marko Obradović, koji je efektno pogodio za vodstvo Radnika od 1:0. Bila je to prva veća opasnost pred golom Tirića, koji je odmah morao po loptu u mrežu.

Slavlje gostiju nije dugo trajalo, jer je u posljednjim sekundama nadoknade prvog poluvremena Ivan Jakovljević postigao pomalo bizaran autogol. Defanzivac Radnika je lobovao svog golmana i tako vratio Vitez u rezultatski egal.

U drugom poluvremenu prvu pravu priliku bilježimo u 70. minuti, kada je Kapetan imao idealnu šansu da dovede svoj tim u vodstvo. Napadač Viteza je neshvatljivo pokušao asistirati iz pozicije koja je bila kao stvorena za šut, pa je tako prilika otišla u nepovrat. Vitez je bio agilniji, a Radnik konkretniji tim u ovoj utakmici. To se potvrdilo u 77. minuti kada je Radnik došao u novu prednost. Strijelac je bio Ivan Jakovljević, koji je nakon kornera veoma lijepo pogodio za 2:1 i tako se iskupio za autogol s kraja prvog poluvremena.

Do kraja utakmice, Vitez je pokušao doći do poravnanja, ali je Radnik postigao još dva pogotka. Prvo je mladi Demir Peco u 89. minuti lijepo pogodio za 3:1, da bi u sudijskoj nadoknadi Velibor Đurić postigao pogodak za konačnih 4:1. Nakon šest kola, Radnik je šesti a Vitez sedmi na tabeli, s tim da oba tima imaju po osam osvojenih bodova.

Premijer liga, 6. kolo Vitez – Radnik 1:4 (Jakovljević ag. 45′ – Obradović 44′, Jakovljević 77′, Peco 89′, Đurić 90+)

VITEZ: Tirić, Rašić, Jevtić, Muminović, Kokot, Dedić, Livančić, Đerić, Sadiković, Kapetan, Hodžurda.

RADNIK: Lučić, Jakovljević, Martinović, Beširević, Kojić, Peco, Krsmanović, Obradović, Janković, Ostojić, Srećković.