19
1330

Hajdukovi Afrikanci spasili Bijele od poraza na premijeri sezone.

velika hajduk el

U službenoj premijeri sezone i debiju Marijana Pušnika na klupi Hajduka, Bijeli su u Rumunjskoj odigrali 2:2 s CSMS Iasijem, klubom kojem je ovo bio premijerni nastup u europskim natjecanjima. Hajduku je izjednačujući pogodak zabio debitant Ahmed Said u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Nakon prvih 45 minuta Rumunji su imali prednost od 2:0, uz još jednu stopostotnu propuštenu šansu. Hajdukova obrana izgledala je tragično i činilo se kako Bijeli ove sezone neće proći ni prvu europsku prepreku.

No, Marijan Pušnik je u nastavku utakmice u igru ubacio oporavljenika Franka Ohandzu iz Kameruna i debitanta Ahmeda Saida iz Gane koji su mu pogocima u 47. i 94. minuti donijeli remi i dobar rezultat za uzvrat u kojem će Hajduk, ako želi proći u treće pretkolo, morati ipak dosta toga popraviti u svojoj igru, pogotovo defenzivi.

U svojem službenom debiju na klupi Hajduka Pušnik nije mogao računati na usluge ozlijeđenogTina Svena Sušića i Lovre Kalinića koji se zbog reprezentativnih obveza tek naknadno priključio Bijelima.

Hajduk je već u prvoj minuti izborio dva kornera, no prvu prigodu stvorili su Rumunji. U 7. minuti Vasile Gheorghe je pucao preko Hajdukovog gola. Hajduk je nastavio s mini-pritiskom, ponovno su izborili dva kornera, a prvi udarac uputili su u 15. kada je Fran Tudor pucao visoko preko gola.

Rumunjski debitant šokirao je Bijele u razmaku od tri minute kada je zabio dva pogotka. Nakon velike pogreške Marka Ćosića, lopta je došla do Andreija Cristea koji iz blizine matira Dante Stipicu za vodstvo domaćina.

Svega tri minute kasnije, obrana Hajduka ponovno je zakazala. Talijanski centarfor Iasija,Gianmarco Piccioni, ujedno i asistent kod prvog gola, izbio je sam na 40 metara od Hajdukovog gola, sjurio se prema Stipici i hladnokrvno poentirao za 2:0.

Hajduk je nastavio s jalovim pokušajima, a u 36. Rumunji su promašili stopostotnu šansu da povedu s 3:0. Lopta je na pet metara od gola došla do od Hajdukove obrane zaboravljenog Cristea koji je nevjerojatno promašio čitava vrata.

Hajdukovci su do kraja prvog dijela imali prividnu inicijativu, ali su poluvrijeme završili bez velike prigode. Početkom nastavka Pušnik je u igru gurnuo rekonvalescenta Ohandzu, kamerunskog napadača koji se vratio na teren nakon 10 mjeseci pauze.

Pušnik je pogodio s džokerom, budući da je Ohandza smanjio vodstvo domaćina već u 47. minuti na asistenciju Tudora. Hajduk je ulaskom Kamerunca postao puno opasniji. Nekoliko su puta zaprijetili rumunjskom golu, no i Iasi je imao svoju prigodu u 63. kada je Stipica zaspao.

U 68. Pušnik je u igru gurnuo novo pojačanje, ganskog napadača Ahmeda Saida koji je brzo izborio slobodni udarac iz kojeg je Zvonimir Kožulj pucao preko gola. Said je u 75. uspio zabiti i pogodak, ali je pritom porušio nekoliko rumunjskih braniča te je Jurij Mozharobskiponištio gol zbog prekršaja u napadu.

Domaćini se ponovno bude u 83. Nakon neuspješnog pokušaja Tončija Mujana, Rumunji su napravili kontru, Dan Roman se našao u odličnoj situaciji, ali je pucao ravno u Stipicu. Hajduk je pred kraj regularnog dijela imao jako dobru prigodu kada je Ćosić iz gužve pucao pod gredu, a u sudačkoj nadoknadi Bijeli su stigli do izjednačenja.

U 94. lopta je došla do aktivnog Saida koji je odapeo s 25 metara, a Branko Grahovac jako loše reagira i lopta se odbila u mrežu za konačnih 2:2 i jako dobrog rezultata za uzvrat.

partizanu_samo_remi_protiv_zaglebieja_221706_200348_big

Partizanu samo remi protiv Zaglebieja

Nogometaši Partizana odigrali su meč bez golova danas u Beogradu protiv poljske ekipe Zaglebieja u okviru prvog meča drugog kola Evropske lige.

Ekipa koju sa klupe predvodi Ivan Tomić krenula je ofanzivno od prvog minuta pa su odmah stvorili nekoliko solidnih prilika, ali bez promjene rezultata. Mihajlović je imao dobru šansu u 14. minuti, ali iz teške situacije nije mogao ugroziti gol gostiju. Novu šansu Partizan je imao u 33. minuti kada je Radović glavom šutirao pored gola.

Nemanja Mihajlović je nedugo zatim pokušao, ali njegov udarac je izblokiran. Nastavak meča također je donio veliki pritisak Partizana, ali domaći nikako nisu mogli do gola. Imali su veliku priliku u 49. minuti, ali je udarac Đurđića završio na prečki.

Gosti su najbolju priliku na meču imali u 57. minuti, ali Dabrovski nije bio precizan pa je do kraja ostalo 0:0. Treba dodati i do da su gosti od 56. minute igrali sa igračem manje jer je Papadopulos dobio drugi, žuti odnosno crveni karton. Ovaj rezultat sigurno ne može zadovoljiti Partizan, ali im sigurno ostavlja nadu da u revanšu mogu proći dalje.