Hajduk razbio Ukrajince i prošao dalje, Rijeka prokockala vodstvo i ispala

0
1234

Hajduk je nakon 0:3 u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige došao na Poljudu u uzvratnoj utakmici do nove pobjede od 3:1 nad ukrajinskom Oleksandiyom i na veličanstven način s ukupnih 6:1 prošao u play-off.

Gosti iz Ukrajine prvi su došli do vodstva u 13. minuti preko Starenkiya, no to je bilo sve što je Oleksandriya uspjela napraviti u Splitu.

Hajduk nakon primljenog pogotka pokazuje bolju igru i u 21. minuti preko Zorana Nižića dolazi do izjednačenja.

Nakon toga na scenu stupa bh reprezentativac Tino Sven Sušić koji sa dva pogotka iz prekida donosi veliku prednost ‘Bilima’. Prvo je u 52. preokrenuo rezultat na 2:1 pogotkom s bijele točke, a četiri minute kasnije Sušić sjajno pogađa i iz slobodnog udarca.

Hajduk je tako s ukupnih 6:1 prošao u play-off Europske lige.

Rijeka nije uspjela zadržati stopostotni učinak uspješnosti hrvatskih klubova u europskim natjecanjima.

Riječani su nakon prve utakmice i neriješenih 0:0 odigrali na Rujevici 2:2 s Basaksehirom, no turski klub ide dalje zbog golova u gostima.

Rijeka je došla u vodstvo preko Romana Brezjaka u 25 minuti, ali Edin Višća poravnava rezultat prije odlaska na odmor (42′).

Ponovno su Riječani poveli u drugom poluvremenu preko Brezjaka koji u 50. minuti pogađa iz jedanaesterca. No momčad s Rujevice nije zadržala prednost te Edin Višća još jednom pogađa u 74. minuti za konačnih 2:2.

Od četiri hrvatska kluba koja su započela europska natjecanja, tri su prošla dalje (Dinamo (LP), Hajduk (EL) i Lokomotiva (EL)) u play-off natjecanje. Zanimljivo je kako Hrvati još uvijek ne znaju za poraz u europskim natjecanjima ove sezone.