DINAMO S REZERVNOM MOMČADI SLAVIO PROTIV SPLITA

0
1147

Hrvatski prvak na novim bodovima najviše može zahvaliti Ćoriću

U prvom susretu 6. kola Prve HNL Dinamo je pred 1,000 gledatelja na stadionu Maksimir pobijedio Split 1-0. Split je pak nastavio s nizom bez pobjeda.

Pogodak odluke zabio je kapetan Dinama Domagoj Antolić u 63. minuti. Međutim, najveće zasluge za pogodak hrvatskog prvaka idu mladom Anti Ćoriću koji je prošao dvojicu braniča Splita i opalio sa 20-tak metara, Duka je obranio, a Dinamov kapetan je odbijanac lagano pospremio u mrežu.

Zlatko Kranjčar odmarao glavne igrače za RB Salzburg

Trener Dinama Zlatko Kranjčar na teren je poslao praktički B momčad, a stoper Schildenfeld koji je trebao početi u stoperskom paru s Benkovićem, se ozlijedio na zagrijavanju pa je umjesto njega započeo Soldo. Zlatko Kranjčar čuvao je glavne igrače za uzvratni susret protiv Salzburga u posljednjem pretkolu Lige prvaka koji je na rasporedu sljedećeg tjedna, a Dinamo je i u tako šarenom sastavu dominirao na travnjaku.

Split nije puno pokazao

Split je najbolju šansu na utakmici imao u 24. minuti u šesneastercu Dinama gdje je Roglić pokušao proći nekoliko domaćih igrača, ali na njegovu prizemnu prema sredini nitko nije stigao. I to je praktički bilo to od Splićana u ovom dvoboju.

Splićanima je ovo bio već 14. ligaški susret u nizu bez pobjede. Splićani su bez pobjede u pet kola ove sezone, te posljednjih devet utakmica prošle sezone. Posljednji put su pobijedili u ožujku na gostovanju u Koprivnici protiv Slaven Belupa (1-0).

Dinamo vodi na ljestvici sa 16 bodova, tri više od Rijeke koja ima i utakmicu manje. Slijede Hajduk i Osijek sa po 10 bodova i utakmicom manje. Split je šesti s tri boda.