0
1358

Tri četvrtine izdržali su Portland Trail Blazersi, ali onda su se Warriorsi napokon odvojili i otišli do pobjede. U konačnici su slavili s visokih 121:109 unatoč sjajnoj večeri Damiana Lillarda i CJ-a McColluma…

Izostanak Jusufa Nurkića preveliki je hendikep za Portland. To ne znači da bi s Nurkićem eliminirali Warriorse koji su ogromni favoriti u ovoj seriji, ali u prvoj utakmici Golden State se dugo mučio i uz ovako raspoložene Damiana Lillarda i CJ-a McColluma, Portlandu je trebao još jedan igrač za prevagu i potencijalno iznenađenje.

Noah Vonleh i Al-Farouq Aminu imali su dosta problema i bili su prilično izloženi, Meyers Leonard unatoč visini nije igrač koji je iskoristiv u ozbiljnijim utakmicama na takvoj poziciji i dok su Lillard i McCollum nosili Portland i punili koš Warriorsa, dvoboj je bio u egalu, ali kada su oni zatvoreni, priči je bio kraj.

Dvoboj je prelomilo sjajno otvaranje četvrte četvrtine od strane Warriorsa koji su uz nekoliko sjajnih obrambenih reakcija, posebno Draymonda Greena, dobili energiju, podignuli navijače i odvojili se na dvoznamenkastu razliku. Tu je gostujući brod bio opasno nagnut i na kraju potopljen.

U prvom poluvremenu McCollum je doslovno briljirao. Domaćin nije imao nikakvo rješenje, ubacio je čak 27 poena i zadržao Portland u utakmici. Uoči dvoboja, posebno nakon objave da će Nurkić propustiti ovaj dvoboj, Portlandove dionice značajno su pale i u slučaju iznenađenja moglo se zaraditi pravo malo bogatstvo. Vegas je postavio marginu na 15 razlike za Warriorse, ona je umalo dostignuta, ali susret je bio neizvjesniji nego što se predviđalo.

Nakon tog briljantnog poluvremena McColluma, Harkless i Turner su se koliko-toliko priključili i do kraja treće dionice gosti su ostali potpuno u rezultatskoj ravnoteži.

No u zadnjoj četvrtini Green, Durant, Clark i Curry ipak su podignuli ritam, obrana je proradila i Warriorsi su krenuli prema pobjedi. Otvorili su četvrtinu s 15:2, Portland je uspio doći na minus šest pet minuta prije kraja, ali novih 8:0 domaćina ubilo je svaku nadu Blazersa.

Potpuno je jasno da su Warriorsi kvalitetnija momčad, imaju veću širinu, ali Portland je pokazao koliko može biti neugodan. S Nurkićem bi mogao Warriorsima otkinuti barem jednu pobjedu, nešto više ipak jako teško.

NBA doigravanje, prva utakmica

Golden State Warriors – Portland Trail Blazers 121:109 (31:27, 25:29, 32:32, 33:21)

Golden State Warriors: Draymond Green 19 (12sk, 9as, 5bl), Kevin Durant 32 (10sk), Zaza Pačulia 4, Stephen Curry 29 (5sk), Klay Thompson 15, David West, James Michael McAdoo, Andre Iguodala 2, Javale McGee 6 (5sk), Patrick McCaw, Shaun Livingston 2, Ian Clark 12, Damian Jones

Portland Trail Blazers: Noah Vonleh 2 (5sk), Mo Harkless 11, Damian Lillard 34 (5sk), Evan Turner 12 (10sk), CJ McCollum 41 (8sk), Meyers Leonard, Al-Farouq Aminu, Shabazz Napier 3, Allen Crabbe 3, Pat Connaughton 3, Jake Layman, Tim Quarterman