0
960

Higuain dva puta za pobjedu Juvea

Stara dama očitala lekciju moćnom Monacu
Nogometaši Juventusa odigrali su taktički gotovo savršenu utakmicu u Monaku i pobjedom 2:0 osigurali ogromnu prednost pred uzvrat polufinala Lige prvaka u Torinu…

Monaco – Juventus 0:2 (0:1)

Liga prvaka, polufinale, 1. utakmica
Monako – Stadion Louis II
Suci: Antonio Mateu Lahoz, Javier Rodriguez, Pau Cebrián Devís (svi Španjolska)
Četvrti sudac: Teodoro Sobrino (Španjolska)

Golovi: 0:1 Higuain 29′, 0:2 Higuain 59′
Žuti kartoni: Fabinho 37’/Bonucci 21′, Marchisio 58′, Chiellini 69′
Crveni kartoni:

Monaco: Subašić, Sidibe, Jemerson, Glik, Dirar, Lemar (od 67. Germain), Bakayoko (od 66. Moutinho), Fabinho, Silva, Mbappe, Falcao

Juventus: Buffon, Alex Sandro, Chiellini, Bonucci, Barzagli, Marchisio (od 81. Rincon), Pjanić (od 89. Lemina), Mandžukić, Dybala, Alves, Higuain (od 77. Cuadrado)

Monaco je odigrao sjajno čitavu sezonu te su u prethodnim fazama takmičenja pobjeđivali Manchester City i Borussiju Dortmund, ali večeras nisu ličili na ekipu koja je igrala veoma atraktivan nogomet.

Ekipa Juventusa ih je bez većih problema ubacila u svoju mašinu i igralo se po pravilima Stare dame, a u takvoj situaciji gotovo nijedna ekipa ne  bila imala šanse.

Prvu priliku na meču imao je Monaco i to preko Mbappea, ali njegov udarac je bez većih problema odbranio Buffon. Juve je iz prve prave prilike pogodio. Igrao se 29. minut kada je Dani Alves sjajno petom asistirao, a Higuain postigao svoj prvi gol na meču za vodstvo Juvea od 1:0. To je bio i konačan rezultat prvog dijela meča.

U nastavku je viđena gotovo identična situacija na terenu. Nije bilo većih prilika na obje strane i većinom se igralo na sredini terena. Monaco je napadao i pokušavao doći do poravnanja, ali Juve se bez problema uspješno branio.

U takvoj situaciji Juve je uspio da stvori još jednu dobru priliku te su preko Higuaina ponovo postigli gol za 2:0 i tada je bilo jasno da će se Monaco teško vratiti.

Do kraja meča Monaco je opet imao inicjativu, ali nisu ozbiljnije prijetili Buffonu. Naš reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je 89 minuta za ekipu Juventusa. Revanš je na rasporedu za šest dana u Torinu.