0
60

Nogometaši Dinama bez ikakvih su problema u gostima u Zaprešiću svladali Inter na otvaranju 32. kola MAXtv Prve lige. Modri su slavili s 3:0, po jednom su mrežu Intera tresli Hodžić, Soudani i Antolić…

Crveni kartoni:

Inter-Zaprešić: Čović, Komorski, Begić, Mesfin (od 46. Mikulić), Filipović, Kolar, Puljić, Polizzi (od 59. Šiljić), Šarić, Postonjski (od 84. Zulim), Mujagić

Dinamo: Zagorac, Moro, Soldo, Antolić, Soudani (od 79. Machado), Hodžić (od 70. Ćorić), Olmo, Gojak (od 86. Guilherme), Stojanović, Lešković, Perić

I trener Intera Samir Toplak, kao i Dinamov trener Ivajlo Petev, u najavi su se međusobnog ogleda na otvaranju 32. kola MAXtv Prve lige žalili na mnogobrojne izostanke. U većim je problemima ipak bio Inter, koji nije skupio niti dovoljno igrača za popuniti zapisnik, ipak Dinamo ima širi kadar, bilo je dovoljno kvalitete u početnom sastavu Modrih za rutinsko rješavanje susreta u Zaprešiću.

Iako je Inter u nekoliko navrata solidno prijetio bila je ovo vrlo rutinska pobjeda Dinama, domaći nogometaši nisu mogli parirati kvalitetnijim gostima, konačnih 3:0 za Dinamo odraz je realnog stanja na travnjaku.

Najavu onoga što ih čeka Zaprešićanima je već u šestoj minuti odaslao Olmo, nakon kombinacije s Gojakom pogađa gredu. Već u sljedećoj akciji Modri su poveli, igrala se 17. minuta, Lešković je lijepom loptom u prostor uposlio Hodžića, koji iz prilično nezahvalnog kuta zabija kroz noge Čoviću.

Deset minuta kasnije do gola je mogao i Soudani. S desne je strane korner izveo Antolić, Soudanijev udarac glavom s peterca odsjeda na gredu. Dvije minute kasnije pomoći za Inter nije bilo, ponovno je ubacio Antolić, Soudani ovog puta glavom pogađa donji lijevi kut za 2:0 Dinama.

Danijel Zagorac odlično je odrađivao posao na golu Dinama, u nastavak su bolje ušli domaći igrači, no rezervni se vratar Dinama istaknuo s nekoliko sjajnih obrana.

Prvo je odličan pokušaj Polizzija s 20-ak metara bez problema neutralizirao, da bi nešto kasnije obranio i Puljićevu prijetnju.

S druge strane Dinamovci nisu imali problema s realizacijom, Polizzi je izgubio jednu loptu u opasnoj zoni, Moro je dodaje Antoliću, kapetan Dinama lijepo prelazi dvojicu Interovih igrača i lagano matira Čovića za konačnih 3:0.

Dinamo je kontrolirao utakmicu do kraja, tek je dvaput prijetio Puljić, jednom pokraj gola, drugi put se novom obranom istaknuo raspoloženi Zagorac.