PL BIH : Liga 12 na malim ekranima.

0
873

Narednog vikenda počinje nova premijerligaška sezona.

plbih logo

 

Po prvi put u elitnom rangu sudjelovati će 12 klubova s tim da će se nakon 22 kola igrati Liga za prvaka i Liga za ostanak.

Novina je i da će čak četiri utakmice iz svakog kola biti direktno prenošene na televizijskim ekranima, a prenose će raditi Moja TV, BHT i Arena sport. U pvom kolu na rasporedu je i najveći bosanskohercegovački derbi između Željezničara i Sarajeva koji se igra u subotu 23. jula sa početkom u 20:00, a ovu utakmicu prenosit će Moja TV. Pored sarajevskog derbija ljubitelji fudbala će u direktnim prenosima moći gledati duele Zrinjskog i Radnika (BHT), Krupe i Mladosti (Moja TV) i Slobode i Olimpica (Arena sport), a SportSport.ba vam u nastavku donosi i termine odigravanja svih utakmica iz regularnog dijela sezone koje će se prikazivati u direktnim prenosima.

1.kolo: UTAKMICA VRIJEME TV
Željezničar – Sarajevo 23. juli, 20:00 Moja TV
Sloboda – Olimpic 23. juli, 18:00 Arena sport
Zrinjski – Radnik 23. juli, 21:00 BHT
Krupa – Mladost 24. juli, 17:30 Moja TV

2. kolo:
Radnik – Čelik 31. juli, 17:30 Moja TV
Olimpic – Željezničar 30. juli, 17:30 Moja TV
Sarajevo – Zrinjski 31. juli, 19:45 BHT
Široki Brijeg – Sloboda 31. juli, 21:00 Arena sport

3. kolo:
Željezničar – Široki Brijeg 6. avgust, 20:00 Arena sport
Zrinjski – Olimpic 6. avgust, 20:30 Moja TV
Čelik – Sarajevo 6. avgust, 17:30 Moja TV
Mladost – Metalleghe 7. avgust, 17:00 BHT

4. kolo:
Radnik – Mladost 11. avgust, 17:30 Moja TV
Olimpic – Čelik 10. avgust, 17:00 BHT
Široki Brijeg – Zrinjski 10. avgust, 20:00 Arena sport
Sloboda – Željezničar 10: avgust, 17:30 Moja TV

5. kolo:
Zrinjski – Sloboda 13. avgust, 20:30 Moja TV
Čelik – Široki Brijeg 13. avgust, 17:00 Arena sport
Mladost – Sarajevo 13. avgust, 17:30 Moja TV
Metalleghe – Radnik 14. avgust, 17:00 BHT

6. kolo:
Sarajevo – Metalleghe 21. avgust, 17:30 Moja TV
Sloboda – Čelik 20. avgust, 17:30 Moja TV
Željezničar – Zrinjski 20. avgust, 20:30 BHT
Olimpic – Mladost 20. avgust, 17:00 Arena sport

7. kolo:
Zrinjski – Vitez 27. avgusta, 20:00 Arena sport
Čelik – Željezničar 27. avgusta, 19:30 Moja TV
Mladost – Široki 28. avgusta, 17:00 BHT
Radnik – Sarajevo 27. avgusta, 17:30 Moja TV

8. kolo:
Vitez – Sarajevo 10. septembar, 16:00 Moja TV
Sloboda – Mladost 11. septembar, 16:30 BHT
Željezničar – Krupa 10. septembar, 19:30 Moja TV
Zrinjski – Čelik 10. septembar, 19:00 Arena sport

9. kolo:
Krupa – Zrinjski 17. septembar, 16:00 BHT
Mladost – Željezničar 17. septembar, 15:30 Moja TV
Metalleghe – Sloboda 18. septembar, 16:00 Moja TV
Radnik – Široki 17. septembar, 16:00 Arena sport

10. kolo:
Vitez – Olimpic 24. septembar, 16:00 Moja TV
Široki Brijeg – Sarajevo 25. septembar, 19:00 Moja TV
Sloboda – Radnik 24. septembar, 16:00 BHT
Zrinjski – Mladost 24. septembar, 19:00 Arena sport

11. kolo:
Mladost – Čelik 2. oktobar, 15:30 Moja TV
Radnik – Željezničar 1. oktobar, 15:30 Moja TV
Sarajevo – Sloboda 2. oktobar, 15:00 BHT
Olimpic – Široki Brijeg 1. oktobar, 15:00 Arena sport

12. kolo:
Vitez – Široki Brijeg 15. oktobar, 15:00 BHT
Olimpic – Sloboda 15. oktobar, 14:30 Moja TV
Sarajevo – Željezničar 16. oktobar, 15:00 Moja TV
Radnik – Zrinjski 15. oktobar, 15:00 Arena sport

13. kolo:
Čelik – Radnik 23. oktobar, 15:00 Moja TV
Željezničar – Olimpic 22. oktobar, 16:00 Arena sport
Zrinjski – Sarajevo 22. oktobar, 18:00 Moja TV
Sloboda – Široki Brijeg 22. oktobar, 15:00 BHT

14. kolo:
Vitez – Sloboda 29. oktobar, 14:00 Moja TV
Široki Brijeg – Željezničar 30. oktobar, 16:30 Moja TV
Sarajevo – Čelik 30. oktobar, 13:30 Arena sport
Radnik – Zrinjski 29. oktobar, 14:30 BHT

15. kolo:
Mladost – Radnik 6. novembar, 13:30 Moja TV
Krupa – Sarajevo 5. novembar, 13:30 Moja TV
Zrinjski – Široki Brijeg 5. novembar, 16:30 BHT
Željezničar – Sloboda 5. novembar, 16:00 Arena sport

16. kolo:
Vitez – Željezničar 19. novembar, 13:00 Moja TV
Sloboda – Zrinjski 19. novembar, 13:00 Arena sport
Široki Brijeg – Čelik 20. novembar, 16:00 BHT
Sarajevo – Mladost 20. novembar, 13:00 Moja TV

17. kolo:
Radnik – Vitez 26. novembar, 13:00 Arena sport
Metalleghe – Sarajevo 27. novembar, 13:00 Moja TV
Čelik – Sloboda 26. novembar, 13:00 BHT
Zrinjski – Željezničar 26. novembar, 16:00 Moja TV

18. kolo:
Željezničar – Čelik 3. decembar, 16:00 Arena sport
Široki Brijeg – Mladost 4. decembar, 16:00 BHT
Sarajevo – Radnik 4. decembar, 13:00 Moja TV

19. kolo:
Radnik – Olimpic 25. februar, 14:00 Arena sport
Mladost – Sloboda 25. februar, 14:00 Moja TV
Krupa – Željezničar 26. februar, 1430 Moja TV
Čelik – Zrinjski 25. februar, 14:30 BHT

20. kolo:
Zrinjski – Krupa 4. mart, 15:00 BHT
Sloboda – Metalleghe 4. mart, 15:00 Moja TV
Široki Brijeg – Radnik 4. mart, 15:00 Arena sport
Olimpic – Sarajevo 4. mart, 15:00 Moja TV

21. kolo:
Sarajevo – Široki Brijeg 11. mart, 15:00 BHT
Radnik – Sloboda 11. mart, 15:00 Arena sport
Metalleghe – Željezničar 11. mart, 15:00 Moja tv
Mladost – Zrinjski 11. mart, 15:00 Moja TV

22. kolo:
Zrinjski – Metalleghe 18. mart, 15:00 Moja TV
Željezničar – Radnik 18. mart, 15:00 Arena sport
Sloboda – Sarajevo 18. mart, 15:00 Moja TV
Široki – Olimpic 18. mart, 15:00 BHT

Izvor : sportsport.ba