U subotu su na Piroti Novi Travnik i Travnik odigrali utakmicu 2.kola Prve lige FBiH.

Novotravničani su kao domaćini na Piroti poraženi od Travnika rezultatom 2:0. Prvo poluvrijeme proteklo je u igri na sredini terena, a najveću priliku pred kraj prvog poluvremena za Novi Travnik propustio je Vujica.

U drugom poluvremenu Travnik dolazi do vodstva u 60 minuti kada neopreznost obrane Novog Travnika koristi Čivić i sa šest metara matira golmana Palalića za vodstvo “vezira” od 1:0.

Nakon primljenog gola Novotravničani se bude i stvaraju dvije tri prilike ali mreža Nurkovića i dalje je netaknuta.

Osam minuta prije kraja Novi Travnik ostaje sa deset igrača, jer je drugi žuti karton dobio Rusmir Jusić. Pred sam kraj utakmice penal za Travnik.

Hafizović je oštro startao i zaradio crveni karton, a iskusni Jusufbašić pogađa sa bijele točke za sigurnu pobjedu Travnika od 2:0.