OVO MOGU SAMO HRVATI Naslov prvaka njemačke nogometne lige proslavili karuselom na traktoru kroz grad

0
1334
pvgg Besigheim – Croatia Bietigheim 0:3

Croatia: Athanasios Papakonstantinou, Patrick Maier (63. Dario-Josip Cucchiara), Denis Kolak, Renzo Radina, Mehmet Kaya, Leon Kraguljac (24. Tobias Dlabal), Can Kaya, Fikret Albayrak, Benjamin Rehm (64. Marco Matić) Stipe Rodin, Alen Lehečka (74. Josip Križić)

Gledatelja: 200
Sudac: Niklas Straßer, dobar

Ponovno je teška ozljeda zasjenila slavlje Croatie Bietigheim u posljednjem kolu Kreislige A3. Nakon što je ranije ove sezone Jerome Wahl slomio nogu, ovaj je puta veznjaku Leonu Kraguljcu pukla ruka. Nakon zračnog dvoboja u gostujućoj utakmici protiv Spvgg Besigheima, Kraguljac je pao toliko nezgodno na ruku da je pukla. Hitna pomoć mu je još na terenu morala dati narkozu kako bi ga mogli prebaciti u bolnicu na operaciju. Ovim putem mu želimo brzo ozdravljenje.

Croatia Bietigheim susret otvara kao obično – napadački, pritišće domaćina u njegovu polovicu. Igra se tečno, sigurnim kombinacijama od kojih u 33. minuti jednu iskorištava Stipe Rodin za vodstvo. Već dvije minute kasnije kapetan Alen Lehečka povisuje na 2:0. Tim rezultatom se ide na odmor.

U nastavku ista slika. Croatia često probija redove preopterećene obrane Besigheima, no nekoncentriranost hrvatskih igrača domaćina spašava od većeg zla. Ipak, u 88. minuti Stipe Rodin zabija za konačnih 3:0 i tim pogotkom završava odličnu sezonu NK Croatije Bietigheim.

Ono što poslije utakmice slijedi je dokaz da su Hrvati iz Bietigheima i u slavlju najbolji. Naime, organiziran je karusel kroz grad, kroz koji su se igrači vozili na traktorskoj prikolici. Nakon toga slavilo se do jutarnjih sati.

Croatia Bietigheim je kolo prije kraja osigurala naslov prvaka. Nakon posljednje utakmice sezone na prvom su mjestu sa 67 bodova. U 28 utakmica pobijedili su 22 puta, remizirali jednom i izgubili pet puta. Postigli su 83 golova, a primili 29. Iduće sezone Croatia će zaigrati u Bezirksligi.

Kao i uvijek, u klubu zahvaljuju navijačima na podršci.