Maestralni Marin Čilić ekspresno do osmine finala Roland Garrosa

0
1717

Najbolji hrvatski tenisač, Marin Čilić, lagano je odradio dvoboj trećeg kola Roland Garrosa, pobjedom u tri seta protiv Feliciana Lopeza plasirao se u osminu finala zemljanog Grand Slama…

Marin Čilić nastavio je sa sjajnim partijama na Roland Garrosu. U trećem je kolu bez većih problema za manje od dva sata igre s glatkih 3-0 u setovima svladao Feliciana Lopeza i ostvario plasman u osminu finala Grand Slama.

Uz minimalne oscilacije Marin je držao visoku razinu igre tijekom čitavog meča protiv Španjolca, inače 36. igrača svijeta, iako je već u prvoj igri prvog seta izgubio servis. Lopez je došao do 40:15 i dvije break-lopte, jednu je Marin spasio, no drugom Lopez dolazi do breaka.

Bilo je to sve od Španjolca u prvom setu, Međugorac uzima šest gemova zaredom i s laganih 6:1 privodi set kraju nakon pola sata igre.

Drugi je set donio vrlo sličnu igru, prijetio je Marin na gotovo svakom Španjolčevom gemu, triput je došao do breaka, jednom izgubio svoj servis, sa 6:3 dolazi do velikih 2-0 u setovima.

U trećem je setu bio dovoljan jedan breaku Hrvatu, već u drugoj igri oduzima servis Lopezu i rutinski privodi set i meč kraju, nakon sat i 47 minuta igre dolazi do tri meč-lopte, koristi prvu, pogađa as i prvi put upisuje pobjedu na zemlji protiv Feliciana Lopeza.

Četvrti put u karijeri Čilić će igrati osminu finala Roland Garrosa, s druge strane mreže bit će pobjednik meča Edmund – Anderson.