Golden State Warriorsi su prvi finalisti NBA lige

0
1436
epa05982586 Golden State Warriors player Stephen Curry (R) goes to the basket against San Antonio Spurs player Jonathan Simmons (C) in the first half of game four of their NBA Western Conference Finals playoff basketball game at the AT&T Center in San Antonio, Texas, USA, 22 May 2017. EPA/LARRY W. SMITH

Warriorsi pomeli ranjeni San Antonio

Golden State Warriorsi su nakon nove pobjede slavili sa 4-0 u finalnoj seriji Zapada, te na taj način postali prvi finalisti NBA lige.

San Antonio Spursi su ugostili Warriorse u četvrtoj utakmici serije u nadi da mogu barem izboriti petu utakmicu, ali su Warriorsi bili dominantni i na kraju slavili sa 129:115.

Ekipa San Antonija, bez Parkera, Leonarda i Leeja je vodila samo na početku prve četvrtine da bi nakon nekoliko minuta igre u ovom periodu Warriorsi preuzeli vodstvo i dominantno kontrolisali tok utakmice do samog kraja.

Nakon solidog otvaranja, Spursi se u ostatku prve dionice muče u napadu, pa već nakon prvih 12 minuta igre Warriorsi vode sa 12 razlike. U drugoj četvrtini nešto bolja igra Spursa, ali se, svejedno, na poluvrijeme otišlo dvocifrenom prednošću Warriorsa.

Nakon pauze Warriorsi igraju odlično i ubrzo dolaze do svoje najveće prednosti od 22 poena razlike, ali i Spursi pokušavaju ostati u utakmici pa u jednom momentu smanjuju na svega 10 poena zaostatka.

Ipak, ponovo jedna serija Goleden Statea i za kratko vrijeme Spursi ponovo imaju deficit od 20 poena. U zadnjoj četvrtini San Antonio ne uspijeva ozbiljnije ugroziti prednost Warriorsa, pa se do kraja gledala nezanimljiva predstava.

Sjajni Steph Curry je predvodio svoju ekipu sa 36 poena, pet skokova i šest asistencija. Durant je dodao 29 poena, 12 skokova i četiri asistencije, dok je Draymond Green upisao 16 poena, po osam skokova i asistencija i dvije ukradene lope.

U ekipi San Antonija najraspoloženiji je bio mladi Kyle Anderson sa 20 poena, šest skokova, dvije asistencije i četiri ukradene lope. Sjajni veteran Manu Ginobili je dodao 15 poena, Gasol i Mills po 14,  a Jonathon Simmons 13 poena.