Goffin zaustavio Čilića u polufinalu Tokija

0
1155

Marin Čilić nije se uspio plasirati u finale ATP turnira u Tokiju, nakon nešto više od sat i pol vremena igre svladao ga je belgijski tenisač David Goffin u dva seta sa 7:5, 6:4…

Marin Čilić ipak neće igrati u finalu turnira u Tokiju, bolji od njega u polufinalu bio je BelgijacGoffin, iako početak meča nije dao naslutiti takav rasplet. Ipak, sa samo 48% prvog servisa i samo 71% osvojenih poena na prvi servis Čilić nije mogao do finala protiv 14. tenisača svijeta.

Prvi break prvog seta pripao je Marinu, imao je vodstvo 5:3 i servirao za set, ali Goffin ne odustaje, dvaput oduzima servis našem tenisaču i sa 7:5 uzima set nakon gotovo sat vremena igre. U drugom je setu prvi servis još manje slušao Čilića, peti nositelj turnira jednim je breakom osigurao 6:4 i finale turnira u Tokiju.

Bio je to treći međusobni susret Goffina i Čilića i treća pobjeda belgijskog tenisača koji će igrati svoje prvo finale ove godine. Osvoji li 25-godišnjak turnir u Tokiju, s 11. mjesta skočit će na devetu poziciju u utrci za World Tour finale što se igra u Londonu idućeg mjeseca. U finalu turnira u Tokiju čeka ga pobjednik dvoboja između Nicka Kyrgiosa i Gaela Monfilsa.