Branitelj naslova izborio finale, bez neizvjesne završnice protiv Slovenije

0
1176

Domaćin 25. Svjetskog rukometnog prvenstva borit će se u nedjelju za još jednu zlatnu medalju. Posljednja na francuskom putu do najvažnijeg susreta natjecanja stajala je Slovenija koja će svoju medalju tražiti u utakmici za treće mjesto nakon večerašnjeg 25:31 poraza…

FRANCUSKA – SLOVENIJA 31:25 (15:12)

Francuska: Vincent Gerard 0/1 (16 obrana), Thierry Omeyer (0 obrana), Nedim Remili 6/10, Guy Olivier Nyokas, Daniel Narcisse 4/8, Nikola Karabatić 3/7, Kentin Mahe 4/4, Timothey N’Guessan 2/5, William Accambray, Luc Abalo 2/3, Cedric Sorhaindo 1/2, Michael Guigou 0/2, Ludovic Fabregas 3/3, Adrian Dipanda 1/1, Valentin Porte 5/6, Dika Mem

Slovenija: Matevž Skok (10 obrana), Urban Lesjak (2 obrane), Blaž Blagotinšek 1/2, Nik Henigman, Gašper Marguč 3/4, Vid Kavtičnik 2/5, Blaž Janc 3/4, Jure Dolenec 5/9, Darko Cingesar 3/4, Vid Poteko 0/1, Tilen Kodrin, Matej Gaber 3/3, Marko Bezjak 2/5, Jan Grebenc 2/5, Miha Zarabec 1/1, Borut Mačkovšek 0/4

Sedmerci: Francuska 1/2, Slovenija 3/3

Isključenja: Francuska 6 minuta, Slovenija 4 minute

Izgubljene lopte: Francuska 7, Slovenija 11

Nakon teške utakmice sa Švedskom francuska reprezentacija svojim je navijačima priuštila lakših 60 minuta i približila se na korak do cilja. Da je klasa ispred sastava Veselina Vujovića demonstrirala je kroz čitav susret.

Iako domaći rukometaši do odlaska na odmor nisu osigurali sigurniju prednost od +3 tih prvih pola sata igre držali su lakše pod kontrolom u odnosu na susret četvrtine finala. Kroz čitavo prvo poluvrijeme izabranici Didiera Dinarta čuvali su prednost na svojoj strani, za onu najveću, pet razlike, poentirao je Mahe u 26. minuti.

I jedan i drugi sastav imao je preko nekoliko nepreciznih dodavanja u završnici akcija kako i izgubljenih lopti, a i vratari oba sastava bili su na podjednakoj razini. Vincent Gerard (6) pročitao je jedan šut više u odnosu na Matevža Skoka.

Jača strana i francuske i slovenske vrste u tom prvom dijelu bila je obrana; šuteri s obje strane nisu imali mnogo prilika za lake pogotke, a listu strijelaca na odmoru predvodio je Jure Dolenec s pet zgoditaka.

S početkom nastavka Sloveniji je stigla prilika da stigne na korak do egala, no kao i nekoliko puta tijekom prvih 30 minuta na francusku su pogrešku odgovorili svojom.

Na nesreću slovenske, a zadovoljstvo domaće vrste, umjesto povratka potpune neizvjesnosti Gerard je spojio dvije obrane, Remili dva pogotka i semafor je ponovno pokazivao +4 za domaćina.

Devet idućih minuta trajala je igra pogodak za pogodak; u 12. minuti drugog dijela Luc Abalo zabija za 23:18, a kada nekoliko trenutaka kasnije Bezjak pogađa okvir gola preko trećeg zgoditka Remilija stiže rješenje susreta. A tek se ulazilo u posljednju četvrtinu dvoboja.

Tih šest razlike alarmiralo je slovensku klupu, no susret je već ozbiljno ušao u onu fazu kada ga Francuska rutinirano privodi kraju. Toliko puta viđeno strpljivo građenje prednosti, odlazak na pristojnu razliku i mirno dovršavanje priče uz ne preveliku potrošnju energije.