0
1213

U posljednjem susretu 12. kola domaćeg prvenstva Hajduk je na Poljudu došao do sedme prvenstvene pobjede. Preokretom u drugom poluvremenu svladao je Split rezultatom 2:1.

Osim gradskog derbija protiv Splita, današnji je dan bio od posebne važnosti za Hajduk i sve njegove poklonike. Naime, na Narodnom je trgu udruga Naš Hajduk potpisala preuzimanje 24.53% dionica kluba od Tommyja. Time, možemo reći, tih 25% dionica pripada svim članovima Hajduka.

Momčad Marijana Pušnika ušla je u današnji susret bez petorice standardnih igrača:Ismailija, Ercega, Ohandze, Ćosića i Jeffersona. Slovenski je stručnjak na teren zato poslao sljedeću jedanaestoricu: Kalinić, Juranović, Nižić, Šimić, Memolla, Savvas, Kožulj, Hamza, Vlašić, Said, Futacs..

Split je s druge strane u vrlo teškoj situaciji. Sa samo četiri boda i bez pobjede, čvrsto drži dno prvenstvene ljestvice. Susret su na Poljudu započeli u sastavu: Duka, Vitus, Jakić, Mikulić, Dupovac, Ugrina, Jurendić, Pavlovski, Špehar, Pešić, Boljat.

Gosti su na odmor otišli sa prednošću pa su se Bijeli morali izvlačiti u nastavku. Prvo je poentirao Futacs iz kaznenog udarca, a pobjedu je Hajduku donio Toma Bašić. Hajduk se ovom pobjedom bodovno izjednačio sa Osijekom te zadržao priključak za Dinamom i vodećom Rijekom.

Bez značajnijih je prilika proteklo prvih 30 minuta. Vrijedi izdvojiti pokušaj Futacsa iz voleja u 12. minuti, koji je otišao pored gola te udarac glavom Boljata deset minuta kasnije. Kalinić je loptu izbio bez većih problema.

Do prednosti su četiri minute prije poluvremena došli gosti. Jakić je odigrao jedno dodavanje u prostor prema Pešiću koji se sam sjurio prema Kaliniću te poentirao za 0:1.

Hajduk je od samog početka nastavka preuzeo inicijativu. Prvo je pokušao Vlašić u 50., a zatim i Hamza tri minute kasnije, ali su njihovi udarci završavali malo pored gola. Međutim, današnji domaćini nisu dugo morali čekati na izjednačenje. Pet je minuta kasnije Boljat srušio Saida u kaznenom prostoru, sudac svirao penal, a uspješno ga realizirao Futacs.

Preokret je momčad Marijana Pušnika kompletirala osam minuta prije kraja utakmice. Strijelac je bio Toma Bašić, sjajnim udarcem u rašlje s ruba kaznenog prostora. Do kraja se susreta rezultat nije mijenjao, iako su gosti mogli do izjednačenja, no volej Fuštara je otišao preko gola.