0
880

Nogometaši Barcelone uz puno su muke došli do prve pobjede nakon gotovo deset godina u gostima kod Real Sociedada, dok je Atletico Madrid lagano slavio kod kuće protiv Eibara i tako praktički osigurao plasman u polufinale španjolskog Kupa kralja…

Navijači na hladnoj Anoeti u San Sebastianu nisu svjedočili posebno lijepoj utakmici između Real Sociedada i Barcelone. S obzirom na tehničku potkovanost i napadačku orijentiranost obje momčadi očekivanja su bila puno viša. Poprilično nervozan susret obilježili su silni prekršaji i pogreške suca Gonzaleza i njegovih pomoćnika. Na kraju obje strane mogu biti nezadovoljne suđenjem, ali i prikazanom igrom.

Ivan Rakitić dobio je priliku od prve minute, ali nije se posebno iskazao igrom, bio je jedan od slabijih pojedinaca u prilično neuvjerljivoj gostujućoj momčadi, igru je napustio u 69. minuti, zamijenio ga je Denis Suarez. Nisu ni domaćini bili puno bolji, predugo su bili fokusirani na neprimanje pogotka, u konačnici su se više otvorili i u nekoliko navrata kreirali poluprilike ispred vratara Cillessena.

Prva utakmica četvrtfinala Kupa kralja odlučena je u prvom poluvremenu. Elustondo je skrivio jedanaesterac na Neymaru, Brazilac je sam izveo najstrožu kaznu i pretvorio je u pogodak vrijedan pobjede, prve za Barcelonu na Anoeti nakon gotovo deset godina.

Najbliže izjednačenju gosti su bili pola sata prije kraja igre, s lijeve je strane oštru prizemnu loptu na drugu vratnicu poslao Berchiche, ali Oyarzabal previše kasni i ne uspijeva pospremiti loptu u gol. Iako Real Sociedad nema posebno dobra iskustva na Camp Nouu 0:1 im ostavlja barem kakvu-takvu šansu u uzvratu.

Atletico Madrid lako se obračunao sa svojom redovnom mušterijom Eibarom na Vicente Calderonu. Diego Simeone na travnjak je poslao prilično snažnu momčad koja nije ostavila ni trunke šanse gostima. U prilično jednostranom meču Atletico je slavio s 3:0 i tako praktički osigurao plasman u polufinale Kupa.

Povela je domaća momčad nakon nešto manje od pola sata igre, Koke je poslao “svijeću” u šesnaesterac gostiju s centra, vratar Eibara Yoel odletio je u prazno, Gimenez glavom prosljeđuje loptu do Griezmanna, Francuz pak glavom šalje loptu u mrežu za 1:0 Atletica.

Na 2:0 povisili su gosti u 60. minuti, Yannick Carrasco odradio je više od pola posla, u gužvi lopta dolazi do Correje koji u padu zabija 500. gol Atletica pod Simeoneom. Konačnih 3:0 postavlja Gameiro, nakon ubačaja iz kornera trojica igrača Atletica igrala su glavom pokraj zbunjenih gostujućih braniča, u konačnici Griezmann glavom asistira za Gameira koji zabija za konačnih 3:0.

Šime Vrsaljko čitav je susret odgledao s klupe, prednost je ovog puta dobio Juanfran.