Matej Mitrović, Marin Leovac, Edin Džeko, Sead Kolašinac i Gojko Cimirot su odradili punu minutažu za svoje momčadi u šesnaestini finala Europske lige

Roma je slavila na gostovanju kod Villarreala s 4:0, a Edin Džeko je postigao hat-trick!

Talijanska momčad je povela u 32. minuti fantastičnim pogotkom Emersona s 20-ak metara.

Prednost je povećao Edin Džeko u 65. minuti. Dočekao je u kaznenom prostoru dodavanje Mohameda Salaha, pametno je okrenuo protivnika i mirno pospremio loptu u mrežu Villarreala.

Za novi pogodak Džeki je trebalo 14 minuta, a bila je to prava bomba s 15 metara. Konačnih 4:0 je postavio u 86. minuti nakon Nainggolanove asistencije.

Edin Džeko je igrao čitavu utakmicu.

Manchester United je sa 3:0 pobijedio St. Etienne na Old Traffordu. Iako su uoči utakmice sve oči bile usmjerene prema braći Pogba, šou je s tri pogotka ukrao Zlatan Ibrahimović.

Posebno će se pričati o prvom golu švedskog napadača iz 15. minute. Ibra je pucao nisko iz slobodnjaka, u živom zidu se odbila nekome od noge i prevarila vratara, a onda se polako, ali sigurno otkotrljala u mrežu St. Etiennea.

U 25. je minuti dvije uzastopne velike prilike promašio Mata. Francuzi su nekoliko puta zaprijetili preko Kevina Monnet-Paqueta, ali je Sergio Romero bio spreman.

Paul Pogba je u 69. minuti okrznuo gredu udarcem iz slobodnjaka, a pobjedu Uniteda je potvrdio Ibra svojim drugim pogotkom. On se našao najbliže lopti nakon odbijanca Marcusa Rashforda. Do kraja je zabio i jedanaesterac, a bilo je to u 88. minuti.

Schalke je s 3:0 slavio na gostovanju kod PAOK-a, a strijelac prvog gola je bio Guido Burgstaller u 27. minuti igre.

Max Meyer je bio strijelac u 82. minuti, a Klaas-Jan Huntelaar u 90. za 3:0.

Sead Kolašinac je igrao 90 minuta kod Schalkea, kao i Gojko Cimirot i Marin Leovac za PAOK.

Athletic Bilbao je slomio APOEL  slomio s 3:1. Efrem je zabio za goste u 36. minuti, ali samo dvije minute kasnije je postigao i autogol i tako vratio Bilbao u igru.

Aduriz je u 61. minuti zabio za vodstvo od 2:1, a Williams je povećao prednost u 72. minuti igre. Igor de Camargo je u 89. minuti pogodio za konačnih 2:3.

Bešiktaš je s 3:1 slavio na gostovanju u Izraelu kod Hapoela Beer Sheve. Poveli su Turci autogolom Williama u 42. minuti, a samo dvije minute kasnije je izjednačio Barda. Bešiktaš je do vodstva stigao u 60. minuti, a strijelac je bio Tosun na asistenciju Tošića. Ryan Babel je u četvrtoj minuti nadoknade postavio konačnih 3:1.

Matej Mitrović je odigrao čitavu utakmicu za Bešiktaš.

Legia i Ajax su odigrali 0:0, a Nizozemci su utakmicu završili s desetoricom jer je u 84. minuti drugi žuti zaradio Tete.

Anderlecht je dobio Zenit s 2:0, a strijelac oba gola je bio Frank Acheampong (5′ i 31′).