0
1689

Završio je najiščekivaniji dvoboj vikenda, Barcelona je gostuje na Santiago Bernabeuu gdje je preokrenula rezultat protiv Real Madrida i vodila s 2:1 do pet minuta prije kraja kada je James Rodriguez poravnao rezultat. Lionel Messi u 92. minuti zabija za 3:2 i pobjedu Barcelone. Ivan Rakitić prvo je asistirao Messiju za poravnanje, a nakon toga i zabio za vodstvo…

Real Madrid bolje je otvorio utakmicu i već u trećoj minuti bilo je opasno u kaznenom prostoru Barcelone, Umtiti je pogodio u nogu Cristiana Ronalda koji je tražio kazneni udarac, ali Alejandro Hernandez nije se s njim složio.

Prva prava brza akcija Barcelone stigla je u 11. minuti, Alba je sjajno vratio loptu na 18 metara za Luisa Suareza koji je odlično opalio, gađao je suprotni kut, ali nije pogodio.

Inače u početku nije bilo neke jurnjave, obje momčadi ušle su s respektom prema protivniku svjesne visokog uloga. Te početne poluprilike dolazile su uglavnom kao plod pogrešaka protivnika.

Luka Modrić igrao je dosta dobro i u 18. minuti stvorio je sjajnu priliku za Karima Benzemu, ali ovaj nije pogodio. Modrić je odlično povukao napad, došao do 35 metara i sjajno proigrao Benzemu, no ovaj puca ravno u ter Stegena. Vrlo brzo opasno je zaprijetio i Ronaldo, iskosa s 12-13 metara dobro je pucao, ali njemački vratar sjajno brani.

U 29. minuti Real Madrid stigao je do vodstva. Nakon kornera lopta je izbijena do Marcela na 18 metara, on je vraća u peterac na drugu vratnicu gdje Sergio Ramos vara ter Stegena, ali lopta pogađa vratnicu, no odbija se do usamljenog Casemira na drugoj strani koji ima vrlo jednostavan posao.

Samo pet minuta Madriđani su bili u prednosti, već u 33. minuti Barcelona dolazi do poravnanja. Busquets je na strani pronašao Ivana Rakitića koji iz prve dodaje Messiju, a on iz pune brzine vara Carvajala i dolazi sam pred Navasa za rutinsku realizaciju.

Modrić je vrlo brzo mogao vratiti Madriđane u vodstvo, povukao je loptu i onda sjajno zapucao s 20 metara, ali ter Stegen izvrsno brani njegov pokušaj.

Gareth Bale pokušao je, ali nije izdržao. Osposobljen je za nastup, međutim na travnjaku je bio tek 38 minuta nakon čega je morao napustiti igru zbog novih problema s gležnjem.

Do odlaska na odmor Messi je imao još jednu odličnu priliku kada je gađao s 13-14 metara, ali ovaj put nije pogodio, jednako kao i Jordi Alba iz slične pozicije. U sudačkoj nadoknadi velika pogreška Navasa koji je zaplivao u prazno kod Rakitićevog kornera, ali Messi nije pogodio praznu mrežu.

I u drugo poluvrijeme bolje su ušli Madriđani koji su u 48. minuti imali novu priliku i to nakon odličnog udarca Tonija Kroosa s 18 metara, no ter Stegen još jednom je sjajno obranio.

Iako je Real bio bolji u početku drugog dijela, Barcelona je imala sjajnu priliku doći do vodstva u 55. minuti. Još jednom Rakitić je odlično skrenuo loptu, ovaj put do Paca Alcacera koji je bio usamljen na 11 metara, ali Navas je sjajno obranio njegov pokušaj. Kostarikanac je još jednom fantastično reagirao tri minute kasnije kada je Pique dobro pucao glavom nakon kornera, ali Navas je bio itekako spreman.

Igralo se u valovima, par minuta napadali su jedni pa par minuta drugi i sjajan dvoboj obilovao je prilikama.

Ogromnu je propustio Ronaldo u 67. minuti kada je Asensio pobjegao i vratio loptu Ronaldu na sedam metara, ali on puca preko gola da bi već u sljedećem napadu sjajnom obranom Navas spasio siguran pogodak. Suarez je pucao s druge vratnice, ali domaći vratar briljantno se bacio i obranio.

Navas i ter Stegen jednostavno su briljirali, u 72. minuti Nijemac je briljantno obranio pokušaj Asensija koji je gađao bliži kut.

Niti Navas nije imao šanse u 72. minuti. Ivan Rakitić fantastično je izbacio iz igre Tonija Kroosa i onda opalio s 18 metara i pogodio kut za vodstvo Barcelone 2:1.

Još veći problemi tek su uslijedili za Real Madrid, ostao je domaćin s igračem manje zbog ružnog uklizavanja Ramosa prema Messiju nakon čega mu je sudac Hernandez dao izravni crveni karton.

Pique je u 80. minuti imao meč loptu, ostao je posve sam pred Navasom i pucao sa šest metara, ali Kostarikanac briljantno brani.

Iako s igračem manje, Real Madrid dolazi do poravnanja u 85. minuti. Tek što je zamijenio vrlo skromnog Benzemu, James Rodriguez odlično je pogodio s prve vratnice nakon ubačaja Marcela.

Kada se činilo da će susret završiti remijem, sijevnula je sjajna kontra Barcelone, lopta je došla do Messija koji zabija s 12 metara za konačnih 3:2!

Real Madrid – Barcelona 2:3 (1:1)

Madrid, Santiago Bernabeu, 33. kolo

Sudac: Alejandro Hernandez

Strijelci: 1:0 Casemiro (28.), 1:1 Messi (33.), 1:2 Rakitić (72.), 2:2 James Rodriguez (85.), 2:3 Lionel Messi (92.)

Žuti kartoni: Casemiro (12.), Samuel Umtiti (39.), Mateo Kovačić (81.)

Crveni kartoni: Sergio Ramos (77.)

Real Madrid: Keylor Navas, Daniel Carvajal, Nacho Rodriguez, Sergio Ramos, Marcelo, Luka Modrić, Casemiro (Mateo Kovačić 70.), Toni Kroos, Gareth Bale (Marco Asensio 39.), Karim Benzema (James Rodriguez 81.), Cristiano Ronaldo

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Sergi Roberto, Gerard Pique, Samuel Umtiti, Jordi Alba, Ivan Rakitić, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Luis Suarez, Paco Alcacer (Andre Gomes 70.)