Pjaca zabio dva i izašao uz ovacije: Dinamo prošao dalje!

0
1224

Dinamo je na Maksimiru slavio rezultatom 3:2 te tako izborio 3. pretkolo Lige prvaka gdje će igrati protiv imenjaka iz Gruzije

Dinamo je na Maksimiru u uzvratnoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka svladao Vardar 3:2 te se tako plasirao u sljedeće pretkolo gdje će igrati protiv imenjaka iz Gruzije.

Prvu veliku priliku imali su gosti već u devetoj minuti. Aasani je izašao na Ježinu i prošao ga, ali Dinamov golman nekako je to ipak obranio. Lopta mu je prošla kroz noge i otišla paralelno s gol crtom. Bila je to velika neopreznost Dinama na početku koju igrači Vardara ipak nisu iskoristili.

U 19. minuti Pjaca je pao u šesnaestercu, no Rus Sergej Ivanov samo je odmahnuo rukom. Pjaca je lijepo prošao dvojicu, ušao u šesnaesterac i pao nakon duela, ali sudac nije pokazao na bijelu točku.

Pjaca je u 24. minuti lijepo prošao dvojicu igrača Vardara i pucao u vanjski dio mreže, a samo minutu kasnije Pjaca je opet napravio paniku po lijevoj strani, no nije bilo udarca na gol.

U 38. minuti stativa je spasila Dinamo nakon udarca Kojaševića, ali samo minutu kasnije Darko Velkoski zabio je prekrasan gol na Maksimiru. Opalio je Vardarov igrač s više od 25 metara i pogodio suprotnu malu mrežicu za veliko i zasluženo slavlje gostiju.

sudani

Međutim, prečka je u 43. minuti spasila Vardar. Soudani je pucao s ruba šesnaesterca, a lopta se od prečke odbila negdje oko gol crte. Dinamovi igrači već su podigli ruke slaveći izjednačenje, no bez gol tehnologije njihovi protesti bili su uzaludni jer sudac nije promijenio odluku, a na odmor se otišlo s vodstvom gostiju.

U 54. minuti penal za Dinamo. Marko Rog je pao u šesnaestercu, a Ivanov ovaj put pokazao na bijelu točku! Hambartsumyan je pogrešno procijenio i srušio je Roga, a s bijele točke je precizan Marko Pjaca za izjednačenje u Maksimiru.

U 62. minuti novi šok na Maksimiru! Rog je izgubio loptu na sredini, Vardar krenuo u protunapad preko lijeve strane, a povratnu loptu u svoju mrežu je poslao Gordon Schildenfeld za rezultat koji je tada vodio u produžetke.

Spirovski je u 70. minuti nespretno igrao rukom u svom šesnaestercu, a Pjaca je s bijele točke zakucao loptu pod prečku za novo izjednačenje na Maksimiru.

U 79. minuti Machado je pogodio za novo slavlje u Maksimiru. Portugalac je primio loptu na rubu šesnaesterca i od bloka pogodio za 3-2, a u 85. minuti Marko Pjaca izašao je iz igre uz velike ovacije Maksimira na svom oproštajnom nastupu uoči odlaska u Juventus.