Manchester United i Ajax u finalu Europske lige

0
820

BOKS NA OLD TRAFFORDU

Manchester United i Ajax igrat će u finalu Europske lige u Stockholmu. Vragovi su odigrali 1-1 protiv Celte u uzvratu (bilo je 1-0 u prvoj utakmici), a Lyon je slavio 3-1 protiv nizozemske momčadi, no kako je u prvoj utakmici bilo 4-1 za Ajax, ovi su se provukli do završnog susreta…

Glavna uzbuđenja na Old Traffordu dogodila su se na startu, ali i na kraju utakmice. United je u vodstvo doveo Marouane Fellaini u 17. minuti igre, bila je dovoljna samo jedna sjajna lopta Marcus Rashforda.

Gosti su prijetili, ali do gola su došli tek u finišu, u 85. minuti. Rocanglia je pogodio glavom nakon ubačaja s desne strane, a nekoliko sekundi kasnije poletjeli su i – crveni kartoni. Prvo je Bailly udario Guidettija, a zatim i Roncaglia Pogbu. Sudac Hategan ekspresno im je pokazao crvene kartone.

U sudaru Lyona i Ajaxa činilo se da je sve gotovo nakon što su gosti preko Dolberga poveli u 27. minuti. No Lacazette vraća nadu s dva gola u 45. minuti, a na 3-1 zabio je Ghezzal u 81. minuti. Imali su domaći nogometaši još nekoliko prilika do kraja, ali na kraju nije bilo ništa od kompletnog preokreta…