HEP Croatia Cup: Hrvatska nadigrala Tunis

0
1240
Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Tunis 35:30 u susretu HEP Croatia Cupa, posljednje faze priprema pred Svjetsko prvenstvo u Francuskoj.

Ulazi se u završnicu priprema za nadolazeće Svjetsko prvenstvo rukometaša. Na trodnevnom nadmetanju u Umagu hrvatska je reprezentacija pobijedila Tunis, ponajbolju momčad afričkog kontinenta. Već u prvom poluvremenu izabranici Željka Babića stvorili su kapitalnu prednost pa se tim više moglo rotirati između 18 reprezentativaca koji se nadaju postati dio sastava na novom velikom natjecanju. S popisa od 18 ispast će dvojica, a Hrvatska će svoj nastup na SP-u otvoriti u petak od 20.45 ogledom protiv Saudijske Arabije u skupini C u Rouenu.

Počeli su “kauboji” u njihovom stilu protiv sastava kojeg su uvjerljivo pobjedili ovoga ljeta na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru. Do isteka 12. minute Manuel Štrlek je već na svom računu imao pet postignutih pogodaka, gotovo svi su bili iz kontranapada. Kockasti su u otvaranju utakmice pretrčali njihove prve protivnike u Istri. Drugi će susret već sutra u isto vrijeme (18 sati) igrati protiv Crne Gore koja se odmarala nakon remija (31:31) prvoga dana protiv Tunisa.

Tunižani su se vratli na 9:9 na polovici prvoga dijela, nakon čega će uslijediti nova hrvatska serija. Ušao je tada u igru Lovro Jotić, organizator igre PPD Zagreba, a mijenjali su se gotovo svi, posebice u nastavku kada su ulazili Kontrec, Božić-Pavletić, Mamić… Izbornik Babić će, razvidno je, imati slatkih briga oko sastavljanja sedmorke, a tek malu “packu” predstavljala je ozljeda Stipe Mandalinića potkraj prvog dijela zbog koje nije igrao u nastavku.

Hrvatska je rutinski kroz drugo poluvrijeme držala prednost, završilo je 35:30, a nešto je sasvim sigurno ostalo u “rezervoaru” za sutrašnji nastup protiv Crne Gore nakon čega će momčad otputovati u Francusku. Najbolji strijelac u našim redovima bio je Manuel Štrlek sa sedam pogodaka.

HEP Croatia Cup – 2. kolo

Hrvatska – Tunis 35:30 (20:14)

Hrvatska: Mihić 2, Stepančić 3, Gojun, Matulić, Pešić (4 obrane), Horvat 4, F. Ivić (6 obrana), Kontrec 1, Š. Ivić, Božić-Pavletić, Mandalinić 4, Obranović, Štrlek 1, Musa 1, Jotić 4, Mamić 3, Šebetić 1, Cindrić 3, Kozina 2

Tunis: Missaoui, Toumi 1, Tej 3, Bannour 3, Maggaiz (1 obrana), Zaied, Youssef 1, Ma. Soussi (5 obrana), Sanai, Boughanmi 9, Saied 4, Hosni 3, Jaballah 1, T. Jallouz 2, Chouiref, Mo. Soussi, W. Jallouz 3, Abdallah