(FOTO/VIDEO) Zrinjski je prvak BiH: Plemići razbili Slobodu za novi naslov !!!

0
2468

Nogometaši Zrinjskog su novi/stari prvaci BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Mostarci su u posljednjem kolu Lige za prvaka, u odlučujućem susretu svladali Slobodu s 3:0 i tako obranili naslov prvaka.

Na prepunom Stadionu pod Bijelim Brijegom i atmosferi na tribinama kakvu Mostar ne pamti, Plemići ni u jednom trenutku nisu dozvolili da im titula izmakne iz ruku.

Već u 11. minuti erupcija oduševljenja pod Bijelim Brijegom. Zrinjski je poveo nakon što je Miloš Filipović ubacio u kazneni prostor, a Nemanja Bilbija je na pravom mjestu i lakoćom matira vratara gostiju iz Tuzle.

Bio je to deveti pogodak za 26-godišnjeg Plemića koji je uz 10 asistencija jedan od najzaslužnijih za dobre igre Zrinjskog ove sezone.

I u nastavku je Zrinjski dominirao terenom. Izluđivali su Mostarci Tuzlake visokim presingom, ali nisu uspjeli zabiti drugi pogodak. Osluškivali su se rezultati i s ostalih terena, a kada je Radnik pogotkom Pece poveo na Grbavici protiv Željezničara, Zrinjski je malo primirio tempo.

No, samo nakratko, jer fantastični Nemanja Bilbija u 42. minuti ponovno koristi ubačaj Filipovića i topovskim volejem probija Muminovića za velikih 2:0.

Zrinjski je u drugom poluvremenu nastavio gdje je stao u prvom. Sakrili su Mostarci loptu gostima i stezali obruč oko Slobodinog gola. Filipović i Bilbija imali su kolosalne prilike, ali oba nogometaša Zrinjskog su promašili čitav gol.

Ali, zato Jasmin Mešanović u 59. minuti otklanja sve dileme oko novog prvaka BiH. Bilbija je dodao do Mešanovića koji milimetarski preciznim udarcem zabija za 3:0 i ponovno preuzima ulogu najubojitijeg Plemića s 11 golova.

Posljednjih pola sata utakmice proteklo je u slavlju i pjesmi na tribinama, dok su nogometaši Zrinjskog rutinski privodili susret kraju. Na kraju je završilo s 3:0 i Zrinjski je tako po peti put u svojoj povijesti osvojio naslov prvaka Premijer lige BiH.

Mostar će ponovno, i iduće sezone ugostiti Ligu Prvaka, dok će u Europsku ligu Željezničar, Sarajevo i Široki Brijeg. Iz elitnog razreda bh. natjecanja ispali su Metalleghe i Olimpic. Najbolji strijelc lige je napadač Željezničara Ivan Lendrić s 19 golova, dok je Nemanja Bilbija najkorisniji igrač s 10 golova i 11 asistencija.