Festival prelijepih golova i prva titula za Real Madrid u novoj sezoni

0
1114

UEFA SUPERKUP

Dobili smo osvajača prvog velikog trofeja u sezoni 2016/2017.

Ekipa Reala iz Madrida je odlično započela novu sezonu osvajanjem UEFA-inog Superkupa, nakon što su savladali Sevillu ukupnim rezultatom 3:2. No, nije sve sjajno izgledalo za Real.

Utakmica je završena rezultatom 2:2, ali je u produžecima Dani Carvajal donio titulu Realu u posljednjem minutu produžetaka.

Sve je počelo spektakularnim eurogolom Marca Asencija u debiju za Real, čime je potvrdio da će biti veliko pojačanje. No, do kraja poluvremena Franco Vasquez odgovara na sličan način i rezultatom 1:1 se otišlo na odmor.

Dvadesetak minuta prije kraja Sergio Ramos je skrivio jedanaesterac, a siguran realizator je bio Yevgenij Konoplyanka i Sevilla je imala vodstvo. To vodstvo je trajalo do 93. minute kada je Sergio Ramos postigao pogodak glavom za produžetke, isto što je uradio i 2014. godine u finalu Lige šampiona protiv Atletico Madrida.

U posljednjem minutu produžetaka Dani Carvajal je načinio fantastičan solo-prodor i realizovao šansu za prvu titulu Reala u novoj sezoni. Vrijedi napomenuti da je Real Madrid igrao bez Garetha Balea i Crisitana Ronalda u ovoj utakmici.