Džeko i Totti za plasman Rome u polufinale Kupa

0
707

Vučica slavila protiv Cesene

Fudbaleri Rome plasirali su se u polufinale Kupa Italije nakon večerašnje pobjede protiv Cesene na domaćem terenu sa 2:1.

Naš reprezentativac Edin Džeko meč je počeo sa klupe sa rezervne fudbalere, ali je u igru ušao već nakon 18 minuta jer se povrijedio Diego Perotti.

Prvo poluvrijeme nije donijelo veće šanse na obje strane, pa se na odmor otišlo sa nepopularnim rezultatom 0:0. Nastavak meča donio je dalekeo više uzbuđenja, a sve je počelo sa prilikom Edina Džeke u 55. minuti, ali Dijamant je lijevom nogom šutirao pored gola.

Naš kapiten je u 63. i 64. minuti propustio dvije velike prilike da se upiše u strijelce. Prvi put je njegov udarac odbranio golman gostiju, dok je drugi put Dijamant šutirao pored gola.

Ipak, Džeko je promašaje naplatio u 68. minuti kada se sjajno snašao u šesnaestercu i pogodio nakon dodavanja El Shaarawyja.

Kada se mislilo da će Roma meč mirno privesti kraju, njihov golman Alisson je napravio veliku grešku u 73. minuti nakon koje je Garritano pogodio za izjednačenje gostiju.

Kada se mislilo da će meč otići u produžetak, Roma je dobila penal u petoj mintui sudijske nadoknade, a precizan sa bijele tačke bio je Francesco Totti za prolaz u polufinale.