CHELSEA JE NOVI PRVAK ENGLESKE

0
662

Antonio Conte odveo Chelsea na vrh Premiershipa

Chelsea je s minimalnih 0-1 savladao West Bromwich Albion i postao prvakom Engleske

Slaven Knežević
12.05.2017.22:45
Chelsea je novi prvak Engleske. Londonskom klubu trebala je pobjeda protiv West Bromwich Albiona trebala da matematički osigura naslov prvaka Engleske. WBA je odlučio još malo odgoditi njihovo slavlje, odnosno namučiti ih prije najveće nagrade u sezoni.Domaći je sastav odlično igrao i držao početnih 0-0 skoro do kraja susreta. Chelsea je prijetio iz svih oružja, ali nikako da pogodi u mrežu. Prije pogotka imali su 23 udarca prema vratima, ali samo četiri su uputili u okvir gola. Mučili su se plavi, ali onda je Antonio Conte povukao odličan potez i u 76. minuti uveo Michyja Batshuayija.

Batsman, kako ga zovu, se treneru odužio u 83. minuti golom vrijednim nekoliko desetaka milijuna funti, odnosno naslova prvaka Engleske. Sve što je Chelsea trebao napraviti jest izdržati do kraja bez primljenog gola i slavlje je moglo početi.

Rezultat se do kraja nije mijenjalo i Conte i društvo okrunili su se naslovom prvaka. Zadnja dva kola za njih će biti samo formalnost.