Cedeviti pobjeda protiv Partizana i drugo mjesto u ABA ligi

0
1297
Cedevita Cedevita 79:67 Partizan NIS Partizan NIS

U susretu 22. kola regionalne ABA lige košarkaši Cedevite na domaćem su terenu rezultatom 79:67 nadigrali beogradski Partizan i došli na drugu poziciju odmah iza Crvene zvezde…

Košarkaši Cedevite upisali su vrlo važnu pobjedu u borbi za pozicije u doigravanju protiv izravnog konkurenta Partizana. Mršićeva momčad slavila je rezultatom 79:67 i sada su došli na drugo mjesto, odmah iza Crvene zvezde.

Dobro je za goste otvorio Stefan Birčević koji je ubacio prvih pet poena svoje momčadi. Izjednačene i neefikasne uvodne minute nisu donijele prevelika uzbuđenja. Nakon skoka u napadu Bilana i polaganja Cedevita je poravnala na 7:7. Žganec je u šestoj minuti donio prednost domaćinima, ali Partizan ne ostaje dužan pa vraća rezultat na svoju stranu nakon trice Ratkovice. Beogradska je momčad prvu četvrtinu zaključila s dva koša prednosti (16:18).

Odličnu je rolu početkom druge dionice odigrao Boatright, pogodio nekoliko šuteva i donio Cedeviti +6 (24:18) u 13. minuti. Seriju zagrebačke momčadi prekinuo je Veličković. Greške gostiju dobro je koristila Cedevita pa se nakon poena Tomasa i Krušlina vratila na osam koševa prednosti (30:22). Prednost domaćina samo je rasla, nakon poena Bilana došli su do prve dvoznamenkaste prednosti na susretu (36:26) koju su održavali gotovo do kraja poluvremena.

Raspoloženi Boatright na početku je nastavka pogodio tricu, na njega su se nadovezali Žganec i Bilan i Cedevita je vrlo brzo uvećala prednost koja je nakon poena Jamesa iznosila 18 razlike (57:39). Nisu gosti imali rješenja za napad Cedevite koja je do samog kraja susreta sačuvala stečenu prednost i na kraju slavila s 12 razlike (79:67).

Do pobjede ih je predvodio Ryan Boatright s 21 poenom, dok je Miro Bilan dodao 14 koševa i deset skokova. Najbolji je kod gostiju bio Stefan Birčević s 18 koševa i sedam skokova.