Barcelona do pobjede u prvoj utakmici Superkupa

0
1168

Barcelona nadomak prvog trofeja u novoj sezoni

Nogometaši Barcelone nadomak su osvajanja španjolskog Superkupa. U prvom susretu u gostima svladali su prošlosezonskog finalista Kupa Sevillu rezultatom 2:0. Ivan Rakitić odigrao je čitav susret u redovima Barcelone.

Utakmicom Superkupa započela je nova sezona španjolskog prvenstva, a osvajač Prvenstva i španjolskog Kupa Barcelona igrala je protiv finalista Kupa Seville. Upravo je andaluzijska momčad već izgubila jedan trofej u novoj sezoni jer ih je u europskom Superkupu porazio Real Madrid. Ni danas nisu imali više sreće te su odigrali utakmicu za zaborav.

Ne pretjerano kvalitetnu utakmicu s malim brojem prilika katalonska je momčad pobijedila dvama pogocima u drugom poluvremenu.

Urugvajski napadač Luis Suarez imao je prvi i jedini pokušaj u okvir gola u prvom poluvremenu. U šestoj je minuti pucao s ruba kaznenog prostora u donji lijevi kut, ali je Sergio Rico dobro reagirao i obranio.

Do pogotka je Barcelona došla nakon deset minuta igre u nastavku. Denis Suarez je ubacio loptu u kazneni prostor, Arda Turan je glavom spustio za Luisa Suareza koji je lako matirao Sergija Rica.

Već minutu kasnije Katalonci su mogli do novog pogotka, no Leo Messi je slabo pucao s pet metara, a vratar Seville obranio.

Pitanje pobjednika i osvajača Superkupa možda je i riješeno u 81. minuti. Messi je odlično proigrao Munira El Haddadija koji je izašao jedan na jedan s Ricom i poentirao za podebljanje vodstva. Argentinski se napadač mogao upisati u strijelce početkom sudačke nadoknade, no odličan je udarac još bolje obranio Rico.

Sevilla – Barcelona 0:2

Golovi: Luis Suarez 55, Munir 81

Sevilla (4-1-4-1): Rico – Mariano, Rami, Mercado, Escudero (57. Sarabia) – Kranevitter (69. Ganso) – Vitolo, Kiyotake, Vazquez, N’Zonzi – Vietto (61. Ben Yedder)

Barcelona (4-3-3): Bravo – Roberto, Pique, Mascherano, Mathieu (27. Digne) – Rakitić, Busquets, Iniesta (35. D. Suarez) – Messi, L. Suarez, Turan (75. Munir)

Žuti kartoni: Mercado, N’Zonzi, Vazquez – Busquets, Luis Suarez