Zrinjski pobijedio Sarajevo i ostao u igri za naslov prvaka

0
811

Veliki derbi pripao Zrinjskom

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Sarajevo s 3:2 u velikom derbiju 8. kola Lige za prvaka i tako su ostali u igri za naslov, dok je Bordo tim sada daleko od titule.

Pola sata potpune nogometne uspavanke Pod Bijelim brijegom pripalo je malo boljem domaćem timu.

Igrala se 33. minuta kada fantastičnu akciju i asistenciju Nemanje Bilbije u gol pretvara Jasmin Mešanović za prednost Plemića od 1:0.

Sarajevo je nakon primljenog gola krenulo mnogo ofanzivnije. Imali su veliku šansu preko Perice Ivetića, ali defanzivac gostiju sa osam metara glavom ne uspijeva matirati Pirića.

Ipak, u 40. minuti gosti su poravnali. Zaista sjajnu akciju Bordo tima završio je Nermin Crnkić, te je izjednačio rezultat na 1:1.

Do kraja prvog dijela po jedna dobra šansa na obje strane. Pokušali su Ivetić i Bilbija, ali je ostalo 1:1 nakon prvih 45 minuta. Nastavak također donosi velika uzbuđenja, a domaći u prvom napadu dolaze do novog vodstva.

Sjajan gol postigao je Pero Stojkić za vodstvo od 2:1. Samo tri minute trajala je radost domaćih. Gosti prekrasnim golom Elvisa Sarića dolaze do izjednačenja rezultata na 2:2. Nisu ekipe stale na tome. Redali su se napadi s obje strane, a u 67. minuti Plemići dolaze do novog vodstva.

Pogodio je Tomić nakon još jedne odlične akcije za vodstvo od 3:2. Sarajevo je nakon primljenog gola preuzelo terensku inicijativu.

Ipak, domaći tim se odlično odbranio do kraja, te je ostalo 3:2 za Plemiće. Domaći ovom pobjedom ostaju u trci za titulu i iščekuju rezultat Željezničara sutra u Krupi, dok je Sarajevu za naslov potrebno pravo čudo u posljednja dva kola.

Liga za prvaka, 8. kolo: Zrinjski – Sarajevo 3:2 (Mešanović 33′, Stojkić 47′, Tomić 67′ / Crnkić 40′, Sarić 50′)

Zrinjski: Pirić, Tomić, Barić, Jović, Stojkić, Mešanović, Petrak, Jakovljević, Katanec, Filipović, Bilbija

Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Kovačević, Novaković, Sarić, Crnkić, Hebibović, Radovac, Bekić, Ahmetović, Ivetić. Vidi video! Vidi video! Vidi video! Vidi video! Vidi video!

Vidi video! Vidi video! Vidi video! Vidi video! Vidi video!