Sudija priznao gol koji je postigao navijač

0
836

U petom kolu Clausure u Hondurasu, u duelu između Olimpije i Motague, dogodilo se nešto, najblaže rečeno – neobično.

U 94. minutu utakmice (nadoknada je određena na tri minuta), pri rezultatu 1:2 za ekipu Motagua, navijač domaćih je uletio na teren i počeo da vodi loptu ka golu gostiju. Sve se dešava u trenucima dok Olimpija ulazi u šesnaesterac rivala i očajnički pokušava da postigne izjednačujući gol.

Onda, u praktično istom momentu, Rodger Ruis iz Olimpije i navijač koji je u tom momentu već bio pristigao u kazneni prostor prepun igrača oba tima, šutiraju i loptu šalju u gol.

Kako opisati šok golmana Motague kada shvati da prema njemu idu dvije lopte?

Odmah se uputio ka sucu, koji je, mimo svake logike, priznao gol. Naravno, njegovi protesti su, kako to uvijek i biva, bili uzaludni.